Filip Cvitković prvak ŠK „Končar“

Pod budim okom međunarodnog suca Vladimira Šerbeca, tijekom veljače održano je Prvenstvo ŠK „Končar“ za 2015. godinu. Nastupilo je deset igrača, a igralo se Bergerovim sustavom igre („svatko sa svakim“) na tempo od pola sata po igraču.

Nakon zanimljive borbe do posljednje sekunde, razlika među prvom petoricom bila je samo pola boda, te su o konačnom plasmanu odlučivali dodatni kriteriji. U takvoj izjednačenoj borbi najbolje se sa 6,5 bodova snašao Filip Cvitković. Filipova pobjeda posebno raduje jer je novi član te je na najbolji način opravdao ulogu velikog pojačanja i zaloga za budućnost Kluba. Drugo mjesto, zbog lošijeg dodatnog Koya kriterija (zbroj bodova protiv igrača s rezultatom većim od 50%), zauzeo je naš kapetan i prošlogodišnji prvak Zagreba Leo Pećnik. Lea svakako moramo pohvaliti i za drugo mjesto na nedavno završenom jakom FIDE Rating turniru Zagrebačkog šahovskog saveza, na kojem je također zbog lošijeg dodatnog kriterija bio drugoplasirani. Od trećeg do petog mjesta stisnuli su se Starčević, Subotičanec i Brajdić. Svojedobno omladinski prvak Jugoslavije Subotičanec se prema drugom dodatnom kriteriju u odnosu na Brajdića (bolji međusobni ogled) na kraju svrstao na 4. mjesto te premoćno pobijedio u veteranskoj konkurenciji. U konkurenciji najboljih igrača s međunarodnim rejtingom ispod 2000 pobijedio je iskusni Vladimir Ostojić, a svakako moramo pohvaliti i doprinos Zvonka Takača na tehničkoj podršci pri organizaciji turnira.